eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Přes dvě a půl miliardy za Balea? Podle Péreze směšně nízká částka

Autor:
Datum: 25. 9. 2013

Letní přestup záložníka Garetha Balea z Tottenhamu do Realu Madrid se stal největším transferem v historii fotbalu. Bílý balet za velšského rychlíka zaplatil přes 85 milionů liber a udělal z něj nejdražšího hráče na světě. Prezident madridského klubu, Florentino Pérez, je přesto názoru, že Bale byl levný. Investice do něj se prý klubu velmi rychle vrátí.

„Bale nás přišel lacino. Filozofií Realu Madrid je kupování těch nejlepších světových fotbalistů. A Bale byl v letošním roce nejlepším dostupným hráčem na přestupovém trhu. Sledovali jsme jej přes dva roky. Podle mých informací o něj jevil zájem také Manchester United, dokonce na něj podal nabídku, ale s námi se nemohl rovnat,“ chvástal se šestašedesátiletý prezident Realu.

„Bale snil o Realu Madrid už odmalička. Jakmile se dozvěděl o našem zájmu, doufal, že všechno vyjde. Proto to nemohlo dopadnout jinak,“ pokračoval Pérez, který si na konci léta připsal i další velký úspěch – Cristiano Ronaldo s klubem podepsal novou smlouvu a zdá se, že spekulace o jeho návratu do Manchesteru United nestojí na pravdivém základě. „Cristiano chce svou kariéru zakončit v Realu, konec příběhu,“ uvedl Pérez stroze.

Na kritiku, že jeho klub zbytečně rozhazuje, odvětil. „Nerozhazujeme. Všichni důležití hráči, kteří nás posílili, byli levní. Figo, Zidane, Beckham, Ronaldo nebo Bale. Podívejte se do časopisu Forbes na seznam nejbohatších fotbalových klubů světa. Okamžitě si tam můžete ověřit, zda skutečně zbytečně utrácíme,“ pokračoval Pérez.

„Ačkoliv přestupové částky za zmíněné hráče byly možná vysoké, ve výsledku jsme na nich vydělali. Velkou investici jsme nakonec přetavili v zisk,“ zakončil šéf madridského celku.

-Jan Novák/hattrick.cz-
(zdroj fotky: facebook.com/Bale)

Reklama


Komentáře


You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace