eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Gareth Bale

Autor:
Datum: 1. 2. 2014

garethbale_profil_facebook_com_BaleNarozen: 16.7.1989, Cardiff

Národnost: Wales

Výška/váha: 180 cm/74 kg

Post: záložník

Současný klub: Real Madrid

Předchozí kluby: FC Southampton, Tottenham Hotspur

Reprezentace: U-17 (7 zápasů/1 gól), U-19 (1/0), U-21 (13/3), A tým (43/11)

 

 

 

Mladá zářící hvězdička a v současnoti jeden z nejdražších hráčů běhajících po světových hřištích byla vychována v jihovýchodním anglickém klubu FC Southampton. Už od útlého věku bylo patrné, že Gareth Frank Bale, jak zní celé jeho jméno brzy přeroste možnosti a potenciál tohoto prvoligového mužstva.

Rok 2007 byl pro něj prvním zásadním krokem v jeho kariéře. Ve svých sedmnácti letech se mladý Gareth stěhoval za 5 milionů liber do Londýna, ale ne ke gigantům typu Chelsea nebo Arsenal jak byste čekali. Rozvoje tohoto supertalentu se chopil Tottenham Hotspur. Tradiční londýnský klub moc dobře věděl koho do svých řad angažuje.

Hned v druhé sezoně zakusil atmosféru finále ligového poháru, v něm „kohouti“ podlehli „rudým ďáblům“. Z počátku z něj měli levého obránce, čemuž byl učen od dětství. Není se čemu divit, Bale měl obrovský potenciál. Postupem času ho však trenéři začali vysouvat více dopředu. Hned bylo všem jasné, že se na levém křídle jeho talent začně ještě více projevovat.

Jeho výpady podél levé lajny jsou legendární a na internetu je jich celá řada. Všem bylo jasné, že pokud takhle bude pokračovat, nemůže ho minout zájem předních evropských gigantů. O čem se dlouhou dobu spekulovalo se 1.9.2013 taky stalo. Odcházel s bilancí 197 zápasů v nich vstřelil 55 branek.

Tento přestup „otřásl“ celým fotbalovým světem. Gareth Bale přestoupil za neuvěřitelných 86 milionů liber do Realu Madrid a stal se tak jedním z nejdražších hráčů v historii kopané. Napodobil tak svého oblíbence, se kterým se setkal již v Premier league Christiana Ronalda. Mnoho odborníků se neubránilo srovnání těchto dvou nových spolubojovníků.

V reprezentaci se objevuje od 17 let a v současnosti je důležitým článkem v sestavě Walesu. Jeho bilance v A mužstvu čítá 43 zápasů a 11 vstřelených gólů.

-Jan Hon-
(zdroj fotky: facebook.com/Bale)

Reklama


Komentáře


You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace